ECS-65-12-7S-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECS-65-12-7S-TR
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
4-SOJ, 9.40mm pitch
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 6.5536MHZ 12PF SMD
Stock
19
In Stock :
19
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Crystals
Max Operating Temperature :
70°C
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.146 3.70mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Published :
1999
Frequency :
6.5536MHz
Length :
12.4968mm
Height :
3.7084mm
Frequency Stability :
±50ppm
Tolerance :
0.003%
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-10°C
Series :
ECX-3S
Lead Free :
Contains Lead
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohms
Size / Dimension :
0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
Width :
4.5974mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
4-SOJ, 9.40mm pitch
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Mode :
Fundamental
Load Capacitance :
12pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ECS-65-12-7S-TR
Introducing Crystals ECS Inc. International ECS-65-12-7S-TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:MHz Crystal, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-10°C~70°C, Package / Case:4-SOJ, 9.40mm pitch, ECS-65-12-7S-TR pinout, ECS-65-12-7S-TR datasheet PDF, ECS-65-12-7S-TR amp .Beyond Crystals ECS Inc. International ECS-65-12-7S-TR ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.