ECS-60-32-28A-TR
Mfr.Part #
ECS-60-32-28A-TR
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 6.0000MHZ 32PF SMD
Stock
500
In Stock :
500
Frequency Stability :
±50ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohms
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Width :
4.8514mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.191W 12.50mmx4.85mm
Package / Case :
HC-49/US
Type :
MHz Crystal
Mount :
Surface Mount
Load Capacitance :
32pF
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
70°C
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Length :
12.4968mm
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-10°C
Published :
2000
Series :
CSM-4A
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency :
6MHz
Height :
5.0038mm