ECS-60-18-18-TR
Mfr.Part #
ECS-60-18-18-TR
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 6.0000MHZ 18PF SMD
Size / Dimension :
0.465Lx0.217W 11.80mmx5.50mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2.4892mm
Length :
11.811mm
Frequency Stability :
±100ppm
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency :
6MHz
Max Operating Temperature :
85°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Frequency Tolerance :
±30ppm
Width :
5.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Load Capacitance :
18pF
Published :
Series :
CSM-12
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
0.003%
Min Operating Temperature :
-40°C