ECS-50-18-5PXDN-TR
Mfr.Part #
ECS-50-18-5PXDN-TR
Package / Case
11.4 mm x 4.8 mm
Description
CRYSTAL 5.0000MHZ 18PF SMD
Product Category :
Crystals
Product :
Crystals
Width :
4.8 mm
Tolerance :
30 PPM
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Type :
SMD Crystal
Frequency Stability :
100 PPM
Package / Case :
11.4 mm x 4.8 mm
Load Capacitance :
18 pF
ESR :
80 Ohms
Drive Level :
500 uW
Length :
11.4 mm
Packaging :
MouseReel
Height :
4.3 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
5 MHz
Introducing Crystals ECS Inc. International ECS-50-18-5PXDN-TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:SMD Crystal, Package / Case:11.4 mm x 4.8 mm, ECS-50-18-5PXDN-TR pinout, ECS-50-18-5PXDN-TR datasheet PDF, ECS-50-18-5PXDN-TR amp .Beyond Crystals ECS Inc. International ECS-50-18-5PXDN-TR ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.