ECS-49-20-5P-TR
Mfr.Part #
ECS-49-20-5P-TR
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 4.9152MHZ 20PF SMD
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
0.003%
Load Capacitance :
20pF
Size / Dimension :
0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
Package / Case :
HC-49/US
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
4.2926mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Lead Free :
Contains Lead
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency :
4.9152MHz