ECS-49-20-19A-TR
Mfr.Part #
ECS-49-20-19A-TR
Package / Case
2-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 4.9152MHZ 20PF SMD
Crystals
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height :
2.0066mm
Max Operating Temperature :
70°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Pins :
2
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Width :
5.0038mm
Published :
Length :
10.9982mm
Size / Dimension :
0.433Lx0.197W 11.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Lead Free :
Lead Free
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohms
Type :
MHz Crystal
Mount :
Surface Mount
Frequency Stability :
±50ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
ECX-19A
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
4.9152MHz
Min Operating Temperature :
-10°C
Load Capacitance :
20pF