ECS-480-20-30B-DU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECS-480-20-30B-DU
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 20PF SMD
Stock
999
In Stock :
999
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Crystals
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Gold (Au)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Series :
ECX-53B-DU
Mount :
Surface Mount
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH0.85 (mm)/L0.197XB0.126XH0.033 (inch)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Mode :
Fundamental
Factory Lead Time :
10 Weeks
Frequency Stability :
±100ppm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohm
Type :
MHz Crystal
Drive Level :
300 μW
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
48MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm
Published :
2005
Height :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.033 0.85mm