ECS-48-18-7SX-TR
Mfr.Part #
ECS-48-18-7SX-TR
Package / Case
4-SOJ, 9.40mm pitch
Description
CRYSTAL 4.8000MHZ 18PF SMD
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Width :
4.5974mm
Type :
MHz Crystal
Frequency :
4.8MHz
Package / Case :
4-SOJ, 9.40mm pitch
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
3.7084mm
Max Operating Temperature :
70°C
Length :
12.4968mm
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.146 3.70mm
Series :
ECX-3SX
Published :
Min Operating Temperature :
-10°C
Frequency Tolerance :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ECS-48-18-7SX-TR
Introducing Crystals ECS Inc. International ECS-48-18-7SX-TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-10°C~70°C, Type:MHz Crystal, Package / Case:4-SOJ, 9.40mm pitch, Mounting Type:Surface Mount, ECS-48-18-7SX-TR pinout, ECS-48-18-7SX-TR datasheet PDF, ECS-48-18-7SX-TR amp .Beyond Crystals ECS Inc. International ECS-48-18-7SX-TR ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.