ECS-400-12-30B-AGM-TR
Mfr.Part #
ECS-400-12-30B-AGM-TR
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
Stock
735
In Stock :
735
Frequency Tolerance :
±25ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Gold (Au)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Frequency Stability :
±30ppm
Series :
ECX-53B
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Load Capacitance :
12pF
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.033 0.85mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
1 (Unlimited)
Published :
2007
Frequency :
40MHz