ECS-40-20-5PVX
Mfr.Part #
ECS-40-20-5PVX
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 4.0000MHZ 20PF SMD
Height :
2.5908mm
Published :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Load Capacitance :
20pF
Series :
CSM-7SSX
Package / Case :
HC-49/US
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Frequency :
4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohm
Height Seated (Max) :
0.102 2.60mm
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
Lead Free :
Lead Free
Frequency Tolerance :
±30ppm