ECS-36-20-5PXDN-TR
Mfr.Part #
ECS-36-20-5PXDN-TR
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 3.6864MHZ 20PF SMD
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Additional Feature :
Tape and Reel
JESD-609 Code :
e2
Frequency :
3.6864MHz
Type :
MHz Crystal
Physical Dimension :
L11.4XB4.8XH4.3 (mm)/L0.449XB0.189XH0.169 (inch)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
0.003%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohm
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
CSM-7X-DN
Height :
4.2926mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±100ppm
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Drive Level :
500 µW
Package / Case :
HC-49/US
Operating Mode :
Fundamental
Lead Free :
Lead Free
Frequency Tolerance :
±30ppm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
Mount :
Surface Mount
Operating Frequency :
3.6MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
20pF