ECS-35-17-4X
Mfr.Part #
ECS-35-17-4X
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 3.579545MHZ 17PF TH
Crystals
Tolerance :
0.003%
Termination :
Radial
Frequency Stability :
±50ppm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height :
3.5052mm
Mounting Type :
Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Through Hole
Type :
MHz Crystal
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Frequency :
3.579545MHz
Size / Dimension :
0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
Packaging :
Bulk
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200Ohm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Load Capacitance :
17pF