ECS-330-20-46X
Mfr.Part #
ECS-330-20-46X
Package / Case
HC-46/X
Description
CRYSTAL 33.0000MHZ 20PF TH
Crystals
Termination :
Radial
Type :
MHz Crystal
Physical Dimension :
L6.6XB4.0XH1.8 (mm)/L0.26XB0.157XH0.071 (inch)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
0.003%
Published :
Package / Case :
HC-46/X
Frequency :
33MHz
Packaging :
Bulk
Drive Level :
100 µW
Size / Dimension :
0.268Lx0.157W 6.80mmx4.00mm
Mount :
Through Hole
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±50ppm
Mounting Type :
Through Hole
Operating Frequency :
33MHz
Height :
1.8034mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Load Capacitance :
20pF
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-10°C~70°C