ECS-320-10-36-JGN-TR
Mfr.Part #
ECS-320-10-36-JGN-TR
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency :
32MHz
Load Capacitance :
10pF
Surface Mount
Drive Level :
100 µW
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Mode :
Fundamental
Pbfree Code :
yes
Physical Dimension :
L2.5XB2.0XH0.5 (mm)/L0.098XB0.079XH0.02 (inch)
Frequency Stability :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Operating Frequency :
32MHz
Series :
ECX-2236
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Additional Feature :
TR, 7 INCH
HTS Code :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Published :
Height :
660.4μm
Operating Temperature :
-40°C~85°C