ECS-300-18-33Q-DS
Mfr.Part #
ECS-300-18-33Q-DS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
Stock
950
In Stock :
950
Crystals
Published :
2013
Load Capacitance :
18pF
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height :
787.4μm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Mode :
Fundamental
Tolerance :
0.003%
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
Frequency :
30MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Operating Frequency :
30MHz
Termination :
SMD/SMT
Drive Level :
100 µW
Series :
ECX-33Q
Operating Temperature :
-40°C~125°C