ECS-286.3-20-3X-EN-TR
Mfr.Part #
ECS-286.3-20-3X-EN-TR
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 28.63636MHZ 20PF SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency :
28.63636MHz
Package / Case :
HC-49/US
Series :
CSM-3X
Termination :
SMD/SMT
Load Capacitance :
20pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
9 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Frequency Stability :
±50ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
0.003%
Height :
2.3114mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.161W 7.00mmx4.10mm
Height Seated (Max) :
0.091 2.30mm