ECS-2520S18-200-EN-TR
Mfr.Part #
ECS-2520S18-200-EN-TR
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS SMD
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
7mA
Frequency :
20MHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Supply Voltage :
1.8V
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.8V
Terminal Finish :
Gold (Au)
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.9mm
Surface Mount :
yes
Output :
HCMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±15ppm
Function :
Enable/Disable
Symmetry-Max :
45/55%