ECS-250-18-4X-DU
Mfr.Part #
ECS-250-18-4X-DU
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF TH
Product Category :
Crystals
Frequency Tolerance :
±30ppm
Package / Case :
HC-49/US
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Operating Mode :
Fundamental
Tolerance :
0.003%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohm
Type :
MHz Crystal
Frequency Stability :
±100ppm
Packaging :
Bulk
Termination :
Radial
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
25MHz
Height :
3.5052mm
Load Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.413Lx0.183W 10.50mmx4.65mm