ECS-240-20-7SX-TR
Mfr.Part #
ECS-240-20-7SX-TR
Package / Case
4-SOJ, 9.40mm pitch
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Size / Dimension :
0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
Series :
ECX-3SX
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Load Capacitance :
20pF
Lead Free :
Lead Free
Frequency Tolerance :
±30ppm
Pbfree Code :
yes
Height :
3.7084mm
Package / Case :
4-SOJ, 9.40mm pitch
Frequency Stability :
±50ppm
Published :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency :
24MHz
Height Seated (Max) :
0.146 3.70mm
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Datasheets
ECS-240-20-7SX-TR
Introducing Crystals ECS Inc. International ECS-240-20-7SX-TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:MHz Crystal, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:4-SOJ, 9.40mm pitch, Operating Temperature:-10°C~70°C, ECS-240-20-7SX-TR pinout, ECS-240-20-7SX-TR datasheet PDF, ECS-240-20-7SX-TR amp .Beyond Crystals ECS Inc. International ECS-240-20-7SX-TR ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.