ECS-240-10-36B2-CTN-TR
Mfr.Part #
ECS-240-10-36B2-CTN-TR
Package / Case
2.5 mm x 2 mm
Description
CRYSTAL 24 MHZ 10PF SMD
Product Category :
Crystals
Minimum Operating Temperature :
- 30 C
Frequency Stability :
20 PPM
Height :
0.55 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
2 mm
Diameter :
Package / Case :
2.5 mm x 2 mm
Drive Level :
100 uW
Miscellaneous
Frequency :
24 MHz
Load Capacitance :
10 pF
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
ESR :
50 Ohms
Length :
2.5 mm
Tolerance :
10 PPM
Introducing Crystals ECS Inc. International ECS-240-10-36B2-CTN-TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:2.5 mm x 2 mm, ECS-240-10-36B2-CTN-TR pinout, ECS-240-10-36B2-CTN-TR datasheet PDF, ECS-240-10-36B2-CTN-TR amp .Beyond Crystals ECS Inc. International ECS-240-10-36B2-CTN-TR ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.