ECS-2100A-092.1
Mfr.Part #
ECS-2100A-092.1
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Description
XTAL OSC XO 9.2160MHZ HCMOS TTL
Product Category :
Oscillators
Max Supply Current :
25mA
Frequency Stability :
±100ppm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
0°C
Width :
13.208mm
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.520Lx0.520W 13.20mmx13.20mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
13.208mm
Voltage - Supply :
5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Frequency :
9.216MHz
Output :
HCMOS, TTL
Operating Temperature :
0°C~70°C
Max Operating Temperature :
70°C
Height Seated (Max) :
0.213 5.40mm
Mounting Type :
Through Hole
Height :
5.4102mm
Packaging :
Bulk
Current - Supply (Max) :
25mA
Frequency Tolerance :
0.01%