ECS-204.8-20-5P-TR
Mfr.Part #
ECS-204.8-20-5P-TR
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 20.4800MHZ 20PF SMD
Stock
769
In Stock :
769
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Series :
CSM-7
Height :
4.2926mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Frequency Stability :
±50ppm
Package / Case :
HC-49/US
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Load Capacitance :
20pF
Lead Free :
Contains Lead
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
0.003%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Frequency :
20.48MHz
Type :
MHz Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm