ECS-200-8-36CKM-TR
Mfr.Part #
ECS-200-8-36CKM-TR
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Stock
82
In Stock :
82
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-20°C~70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency :
20MHz
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±10ppm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Fundamental
Mounting Type :
Height :
660.4μm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
0.001%