ECS-200-18-33-JGN-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECS-200-18-33-JGN-TR
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Crystals
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Frequency :
20MHz
Series :
ECX-32
Operating Mode :
Fundamental
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Pbfree Code :
yes
Frequency :
20MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Tolerance :
±20ppm
Drive Level :
100 µW
Load Capacitance :
18pF
Frequency Stability :
±30ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Type :
MHz Crystal
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-40°C~85°C