ECS-160-16-33B-CKM-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECS-160-16-33B-CKM-TR
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
3.2 mm x 2.5 mm
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 16PF SMD
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Crystals
Load Capacitance :
16 pF
Height :
0.8 mm
Package / Case :
3.2 mm x 2.5 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Width :
2.5 mm
Packaging :
MouseReel
Mounting Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
ESR :
60 Ohms
Tolerance :
10 PPM
Frequency Stability :
10 PPM
Diameter :
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Product :
Crystals
Drive Level :
200 uW
Length :
3.2 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
16 MHz
Introducing Crystals ECS Inc. International ECS-160-16-33B-CKM-TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:3.2 mm x 2.5 mm, ECS-160-16-33B-CKM-TR pinout, ECS-160-16-33B-CKM-TR datasheet PDF, ECS-160-16-33B-CKM-TR amp .Beyond Crystals ECS Inc. International ECS-160-16-33B-CKM-TR ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.