ECS-143-20-5PDN-TR
Mfr.Part #
ECS-143-20-5PDN-TR
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
Stock
463
In Stock :
463
Frequency :
14.31818MHz
Series :
CSM-7
1 (Unlimited)
Lead Free :
Contains Lead
Frequency Tolerance :
±30ppm
Fundamental
Capacitance :
20pF
Size / Dimension :
0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Tolerance :
0.003%
Package / Case :
HC-49/US
Published :
2003
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
4.2926mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Frequency Stability :
±100ppm