ECS-143-20-4VX
Mfr.Part #
ECS-143-20-4VX
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF TH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Load Capacitance :
20pF
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height :
2.1082mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Size / Dimension :
0.447Lx0.197W 11.35mmx5.00mm
Termination :
Radial
Physical Dimension :
L11.35XB5.0XH2.1 (mm)/L0.447XB0.197XH0.083 (inch)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Drive Level :
500 µW
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Packaging :
Bulk
Published :
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
HC-49USSX
Package / Case :
HC-49/US
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Type :
MHz Crystal
Operating Frequency :
14.31818MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
0.003%