ECS-143-20-30B-TR
Mfr.Part #
ECS-143-20-30B-TR
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
ECX-53B
Load Capacitance :
20pF
Frequency Tolerance :
±30ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.033 0.85mm
Frequency :
14.31818MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Published :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Mode :
Fundamental
Tolerance :
0.005%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Operating Temperature :
-20°C~70°C