ECS-100AX-300
Mfr.Part #
ECS-100AX-300
Description
XTAL OSC XO 30.0000MHZ TTL TH
Stock
178
In Stock :
178
Oscillators
Operating Supply Voltage :
5V
Type :
XO (Standard)
Termination :
Radial
Frequency Stability :
±100ppm
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.821Lx0.520W 20.86mmx13.20mm
Pbfree Code :
yes
Height :
5.08mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
30MHz
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Output Voltage :
500mV
Voltage - Supply :
5V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Published :
2005
Max Supply Current :
70mA
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Frequency Tolerance :
0.01%