ECS-100AX-060
Mfr.Part #
ECS-100AX-060
Description
XTAL OSC XO 6.0000MHZ TTL TH
Oscillators
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±100ppm
Size / Dimension :
0.821Lx0.520W 20.86mmx13.20mm
Published :
Voltage - Supply :
5V
Frequency :
6MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
5.08mm
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ECS-100X
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Output :
TTL
Pbfree Code :
yes
Max Supply Current :
15mA
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Bulk
Frequency Tolerance :
0.01%
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm