ECS-100A-196.6
Mfr.Part #
ECS-100A-196.6
Description
XTAL OSC XO 19.6608MHZ TTL TH
Stock
703
In Stock :
703
Max Supply Current :
30mA
Max Operating Temperature :
70°C
Frequency :
19.6608MHz
Width :
13.208mm
Series :
ECS-100
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Frequency Tolerance :
0.01%
Min Operating Temperature :
0°C
Current - Supply (Max) :
30mA
Operating Temperature :
0°C~70°C
Mounting Type :
Through Hole
Output :
TTL
Height :
5.08mm
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Length :
20.8534mm
Size / Dimension :
0.821Lx0.520W 20.86mmx13.20mm
Voltage - Supply :
5V
Frequency Stability :
±100ppm