ECS-100A-049
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECS-100A-049
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 4.9152MHZ TTL TH
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±100ppm
Height :
5.08mm
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Current - Supply (Max) :
15mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Supply :
5V
Frequency :
4.9152MHz
Size / Dimension :
0.821Lx0.520W 20.86mmx13.20mm
Mounting Type :
Through Hole
Series :
ECS-100
Output :
TTL
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Max Supply Current :
15mA
Length :
20.8534mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Min Operating Temperature :
0°C
Type :
XO (Standard)
Max Operating Temperature :
70°C
Mount :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
0°C~70°C
Width :
13.208mm
Frequency Tolerance :
0.01%