ECOC-2522-100.000-5FC
Mfr.Part #
ECOC-2522-100.000-5FC
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC OCXO 100.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Oscillators
Frequency :
100MHz
Frequency Stability :
±5ppb
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
1.000Lx0.870W 25.40mmx22.10mm
Series :
ECOC-2522
Type :
OCXO
Package / Case :
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Factory Lead Time :
17 Weeks
Output :
CMOS
Operating Temperature :
0°C~50°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
5V
Height Seated (Max) :
0.488 12.40mm