ECO-S2WP330BA
Mfr.Part #
ECO-S2WP330BA
Description
CAP ALUM 33UF 20% 450V SNAP
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
450V
Ripple Current :
410mA
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
33μF
Test Frequency :
120Hz
Height :
25mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
410mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency :
570mA @ 100kHz
Leakage Current :
0.36558mA
Diameter :
22mm
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Lead Length :
6.3mm
Published :
Series :
TS-UP
Dissipation Factor :
15 %
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.028Ohm @ 120Hz
Lead Pitch :
10mm
Height Seated (Max) :
0.984 25.00mm
Datasheets
ECO-S2WP330BA
Panasonic ECO-S2WP330BA
TS-UP 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 410mA 0.866Dia 22.00mm -25°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In