ECO-S1VP183EA
Mfr.Part #
ECO-S1VP183EA
Description
CAP ALUM 18000UF 20% 35V SNAP
Height Seated (Max) :
1.378 35.00mm
Published :
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
35V
Series :
TS-UP
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
6.532A @ 100kHz
Reach Compliance Code :
Unknown
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
18000μF
Ripple Current @ Low Frequency :
5.68A @ 120Hz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
ECO-S1VP183EA
Panasonic ECO-S1VP183EA
TS-UP 18000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In