ECE-V1HA101UP
Mfr.Part #
ECE-V1HA101UP
Description
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Tan Delta :
0.12
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.402 10.20mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Polarization :
Polar
Capacitance :
100μF
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Ripple Current :
200mA
No
Lead Free :
Contains Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
200mA @ 120Hz
Termination :
SMD/SMT
Leakage Current :
0.05mA
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Radial, Can - SMD
Life (Hours) :
2000 hours
Datasheets
ECE-V1HA101UP
Panasonic ECE-V1HA101UP
VS 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 200mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD