ECE-V1HA100SP
Mfr.Part #
ECE-V1HA100SP
Description
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Voltage - Rated :
50V
Leakage Current :
0.005mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.213 5.40mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tin/Lead (Sn/Pb)
Reach Compliance Code :
Unknown
Ripple Current @ Low Frequency :
35mA @ 120Hz
Capacitance :
10μF
Tan Delta :
0.12
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Polarization :
Polar
Datasheets
ECE-V1HA100SP
Panasonic ECE-V1HA100SP
VS 10μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD