ECE-P2GA821HA
Mfr.Part #
ECE-P2GA821HA
Description
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP
Diameter :
50mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
202mOhm
Capacitance :
820µF
Ripple Current @ High Frequency :
4.41A @ 10kHz
Leakage Current :
1.7181mA
Size / Dimension :
1.969Dia 50.00mm
Length :
50mm
Lead Pitch :
24.9936mm
Lead Spacing :
0.984 25.00mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Ripple Current :
3.15A
Ripple Current @ Low Frequency :
3.15A @ 120Hz
Height Seated (Max) :
1.969 50.00mm
Voltage - Rated DC :
400V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
ECE-P2GA821HA
Panasonic ECE-P2GA821HA
T-HA 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.15A 1.969Dia 50.00mm -25°C~105°C Polar 24.9936mm Radial, Can - Snap-In - 5 Lead