ECE-A1HKA4R7I
Mfr.Part #
ECE-A1HKA4R7I
Description
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
Lead Pitch :
2.5mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Voltage - Rated DC :
50V
Number of Terminations :
2
Polarization :
Polar
Capacitance :
4.7μF
Ripple Current :
23mA
Life (Hours) :
1000 hours
JESD-609 Code :
e3
Ripple Current @ Low Frequency :
23mA @ 120Hz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Termination :
Radial
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Pbfree Code :
yes
Height :
7mm
Ripple Current @ High Frequency :
39.1mA @ 10kHz
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
KA
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
4mm
Datasheets
ECE-A1HKA4R7I
Panasonic ECE-A1HKA4R7I
KA 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 23mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 2.5mm Radial, Can