ECE-A1EN3R3UB
Mfr.Part #
ECE-A1EN3R3UB
Description
CAP ALUM 3.3UF 20% 25V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Series :
SU
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
±20%
Length :
11mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
85°C
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
34mA @ 10kHz
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Voltage - Rated DC :
25V
Life (Hours) :
2000 hours
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead Pitch :
2.0066mm
Capacitance :
3.3μF
Polarization :
Bi-Polar
Datasheets
ECE-A1EN3R3UB
Panasonic ECE-A1EN3R3UB
SU 3.3μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Bi-Polar 2.0066mm Radial, Can