ECE-A1AN330UB
Mfr.Part #
ECE-A1AN330UB
Description
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Published :
Capacitance :
33μF
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Ripple Current @ High Frequency :
136mA @ 10kHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Polarization :
Bi-Polar
Max Operating Temperature :
85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
11mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Rated DC :
10V
Lead Pitch :
2.0066mm
Voltage - Rated :
10V
Series :
SU
Ripple Current :
80mA
Life (Hours) :
2000 hours
Datasheets
ECE-A1AN330UB
SU 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 80mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Bi-Polar 2.0066mm Radial, Can