ECE-A1AN221UB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECE-A1AN221UB
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Series :
SU
Capacitor Type :
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
220μF
JESD-609 Code :
e3
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
340mA @ 10kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Polarization :
Bi-Polar
Voltage - Rated DC :
10V
Package / Case :
Radial, Can
Tan Delta :
0.25
Applications :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Leakage Current :
0.066mA
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Tolerance :
±20%
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Height :
11.5mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Life (Hours) :
2000 hours
Lead Pitch :
5mm
Terminal Finish :
Tin
Diameter :
8mm
Ripple Current :
200mA
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current @ Low Frequency :
200mA @ 120Hz
Termination :
Radial
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
ECE-A1AN221UB
Panasonic ECE-A1AN221UB
SU 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 200mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C Bi-Polar 5mm Radial, Can