ECE-A1AKA220I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECE-A1AKA220I
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Series :
KA
Voltage - Rated :
10V
Polarization :
Polar
Length :
7mm
Life (Hours) :
1000 hours
Mount :
Through Hole
Termination :
Radial
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
Radial, Can
Lead Pitch :
2.5mm
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C
Ripple Current @ High Frequency :
59.5mA @ 10kHz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
22µF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ripple Current :
35mA
Datasheets
ECE-A1AKA220I
Panasonic ECE-A1AKA220I
KA 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 35mA -40°C~85°C Polar 2.5mm Radial, Can