ECE-A0JKS330I
Mfr.Part #
ECE-A0JKS330I
Description
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance :
±20%
Height :
5mm
Leakage Current :
0.003mA
Series :
KS
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Ripple Current :
38mA
Voltage - Rated DC :
6.3V
EAR99
Tan Delta :
0.24
Diameter :
5mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
38mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Lead Pitch :
2.5mm
Datasheets
ECE-A0JKS330I
Panasonic ECE-A0JKS330I
KS 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 38mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.5mm Radial, Can