ECE-A0JKG220
Mfr.Part #
ECE-A0JKG220
Description
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL
Wire
Terminal Pitch :
1.5mm
Ripple Current :
47mA
Capacitance :
22µF
JESD-609 Code :
e3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Diameter :
4mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height :
7mm
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated DC :
6.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Pitch :
1.4986mm
Ripple Current @ High Frequency :
47mA @ 100kHz
Lead Free :
Lead Free
Impedance :
10Ohm
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Tan Delta :
0.22
Life (Hours) :
1000 hours
Packing Method :
TR
Tolerance :
±20%
ALUMINUM (WET)
Published :
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Series :
KG
Leakage Current :
0.003mA
Datasheets
ECE-A0JKG220
Panasonic ECE-A0JKG220
KG 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 47mA 0.157Dia 4.00mm -55°C~105°C Polar 1.4986mm Radial, Can