ECASD41E106M040KA0
Mfr.Part #
ECASD41E106M040KA0
Description
CAP ALUM POLY 10UF 20% 25V SMD
Ripple Current @ High Frequency :
1.6A @ 100kHz
Capacitance :
10μF
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Voltage - Rated :
25V
Murata Electronics ECASD41E106M040KA0
10μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.079 2.00mm Tape & Reel (TR) 40mOhm ECAS Surface Mount Polymer General Purpose