ECA-2AM4R7I
Mfr.Part #
ECA-2AM4R7I
Description
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Diameter :
5mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
50mA
Tan Delta :
0.1
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
85mA @ 10kHz
2
Lead Diameter :
500 µm
Lead Pitch :
2.5mm
Height :
11mm
Voltage :
100V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
4.7μF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Life (Hours) :
2000 hours
Series :
M
Polarization :
Polar
Lead/Base Style :
Straight
Datasheets
ECA-2AM4R7I
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic ECA-2AM4R7I from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Can, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, Voltage:100V, Operating Temperature:-40°C~85°C, ECA-2AM4R7I pinout, ECA-2AM4R7I datasheet PDF, ECA-2AM4R7I amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic ECA-2AM4R7I ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic ECA-2AM4R7I
M 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 50mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.5mm Radial, Can