ECA-1EM470B
Mfr.Part #
ECA-1EM470B
Description
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mount :
PCB, Through Hole
Contact Plating :
Tin
Lead/Base Style :
Straight
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated :
25V
Life (Hours) :
2000 hours
Height :
11mm
Ripple Current :
130mA
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
5mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Capacitance :
47μF
Ripple Current @ High Frequency :
221mA @ 10kHz
Diameter :
5mm
Length :
11mm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage :
25V
Series :
M
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
REACH SVHC :
Unknown
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Datasheets
ECA-1EM470B
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic ECA-1EM470B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:25V, Package / Case:Radial, Can, ECA-1EM470B pinout, ECA-1EM470B datasheet PDF, ECA-1EM470B amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic ECA-1EM470B ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic ECA-1EM470B
M 47μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 130mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 5mm Radial, Can