EAST1608RA6
Mfr.Part #
EAST1608RA6
Description
LED RED CLEAR 2SMD
Product Category :
Wavelength - Dominant :
624nm
12 Weeks
Mount :
Lens Size :
1.20mmx0.80mm
Color :
Red
Size / Dimension :
1.60mm Lx0.80mm W
Wavelength - Peak :
632nm
Current - Test :
20mA
Luminous Intensity :
56 mcd
Published :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V