EAST10052WA0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EAST10052WA0
Manufacturer
Everlight Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
LED WHITE DIFFUSED 2SMD
Manufacturer :
Everlight Electronics
Product Category :
Lead Free :
Lead Free
Published :
Current - Test :
5mA
Luminous Intensity :
250 mcd
Height :
250μm
Viewing Angle :
130°
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
1.00mmx0.50mm
Color :
White
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Configuration :
Standard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
HTS Code :
Size / Dimension :
1.00mm Lx0.50mm W
Lens Transparency :
Diffused
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V